Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

Galeria

Aż 74 lokalizacje znalazły się na Mapie Z Bliska / Z Daleka – są to poznańskie murale, grafitti, neony i typografia. Wśród oznaczonych miejscówek znajdują się także maltańskie projekty: wiersze, nad powstawaniem których czuwała, kuratorka Generatora Malta, Asia Pańczak oraz mural przy ul. Nowowiejskiego, stworzony w minionym roku przez włoskiego artystę Maupala. Mapa Z Bliska / Z Daleka to pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce, w ramach której zebrane i opisane zostały murale, graffiti, neony i typografia Poznania.

Publikację można bezpłatnie dostać w kilkudziesięciu lokalizacjach, m.in. Centrum Informacji Miejskiej, Centrum Kultury ZAMEK, Teatrze Polskim, wielu poznańskich restauracjach i księgarniach. Można ją również pobrać w wersji online ze strony zbliskazdaleka.wordpress.com. Całość jest pomysłem Tomasza Bombrycha, który niejednokrotnie współpracował z Maltą prowadząc miejskie spacery, a projekt graficzny mapy został przygotowany przez studio graficzne Bękarty, które odpowiada za identyfikację wizualną Festiwalu Malta. 

Zachęcamy do poznańskich spacerów z mapą w dłoni!