Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

fot. M. Zakrzewski
Galeriafot. M. Zakrzewski

Ruszyła 3. edycja programu zmieniającego oblicza polskich miast – LECHSTARTER. Z dumą informujemy, że Fundacja Malta dostała się do finału w kategorii GRANTY z projektem Mobilnych mebli dla miasta Poznania! Właśnie ruszyło głosowanie!


 

JAK GŁOSOWAĆ?
1. Kliknij na napis „GŁOSUJ” powyżej.
2. Wpisz swoje imię, nazwisko, adres e-mail.
3. Potwierdź głos w wiadomości e-mail, która przyjdzie na podany przez Ciebie adres.
4. Odznacz, że ukończyłeś się 18. rok życia (jeśli to prawda) i kliknij PRZEJDŹ DALEJ.
5. Nasz projekt znajduje się w kategorii GRANT pod 5. kwadracikiem – wystarczy kliknąć GŁOSUJ.
6. Powtarzaj to codziennie do 17 maja!  

Od 5 lat Fundacja Malta łączy miejsca (puste place, zaniedbane skwery, ulice, dachy, pustostany) i inicjatywy, przekształcając miejskie nieużytki w przestrzenie wywołujące integrację i międzypokoleniowe spotkania. Wspólnie sadzimy rośliny, robimy warsztaty, kino plenerowe, interwencje artystyczne. We wszystkich działaniach wykorzystujemy wielofunkcyjne meble miejskie.

Zbudowaliśmy je w 2013 roku na miesięczny festiwal, a przez 5 lat zorganizowaliśmy z ich udziałem ponad tysiąc wydarzeń oraz kilkadziesiąt razy użyczaliśmy ich różnym organizacjom i inicjatywom. Niestety dzisiaj większość z nich nie nadaje się do użytku. Dlatego chcemy zbudować nowe, które pozwolą nam odmieniać kolejne przestrzenie w mieście. Z ich pomocą planujemy zaprosić mieszkańców na kilkadziesiąt działań w różnych dzielnicach Poznania: społecznie zaangażowane rezydencje artystyczne, wystawy, koncerty między blokami, pikniki w ogrodach społecznościowych, pokazy filmowe w pustostanach, a także udostępniać je sąsiedzkim inicjatywom.

Dzięki różnym doświadczeniom, wiemy jaka infrastruktura sprzyja integracji, jest wielofunkcyjna, mobilna, dostosowana do osób w różnym wieku. Do zaprojektowania mebli zaprosiliśmy Jolę Starzak i Dawida Strębickiego – architektów, którzy po wieloletniej pracy w Belgii, otworzyli pracownię w Poznaniu. Planujemy zakup krzeseł oraz stworzenie autorskich mebli:

– stołów w dwóch rozmiarach;
– ław o dwóch wysokościach, mogących tworzyć dwupoziomową widownię;
– wielkoformatowych poduch;
– bannerowych donic dla roślin.

Meble będą dostosowane do użytku zewnętrznego, ale będą służyć także w sezonie jesienno-zimowym pod dachem. Chcemy, żeby poznańskie inicjatywy miejskie mogły korzystać z naszych mebli!

Głosować może każdy, oddając codziennie głos na swój ulubiony projekt do 17.05.2018 do godziny 23:59.