Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

Miesiąc przed rozpoczęciem festiwalu, w Warszawie oraz w Poznaniu odbędą się konferencje prasowe zapowiadające 28. edycję Malta Festival Poznań. Wśród gości znajdą się m. in. Jan Lauwers – kurator tegorocznego idiomu Skok w wiarę / Leap of Faith oraz Elke Janssens – koordynatorka pracy artystycznej Needcompany. 

Podczas konferencji (15.05, g. 12, Winosfera Chłodna przy ul. Chłodnej 31 w Warszawie oraz 16.05, g. 11, siedziba Fundacji Malta przy ul. Ratajczaka 44 (I piętro) w Poznaniu) opowiemy o programie idiomu Skok w wiarę / Leap of Faith, premierze spektaklu Mesjasze z inspiracji powieścią Györgiego Spiró w reżyserii Anety Groszyńskiej, powstałym jako koprodukcja festiwalu Malta i Teatru Zagłębia w Sosnowcu. Opowiemy o miejskiej sekcji festiwalu – Generatora Malta, który w tym roku odbywa się pod hasłem Zwątpienie w lokalność. Ważnymi punktami spotkania będzie plenerowe otwarcie festiwalu przez Oliviera Grossetête'a – zburzenie kartonowej repliki Wieży Przemysła w Poznaniu oraz finałowy koncert Konieczny…? Koniecznie!, na którym usłyszymy utwory Zygmunta Koniecznego w interpretacji Cezarego Duchnowskiego, Agaty Zubel, Andrzeja Bauera i Bartłomieja Wąsika.

Gośćmi konferencji będą również: Aneta Groszyńska i Jan Czapliński – twórcy spektaklu Mesjasze. W Warszawie gościem będzie także Yves Wantens – Przedstawiciel Generalny Rządu Flandrii, a w Poznaniu – Jędrzej Solarski – zastępca Prezydenta Miasta Poznania.

Po zakończeniu warszawskiej konferencji, Jan Lauwers będzie gościem spotkania w Akademii Teatralnej przy ul. Miodowej 22/24, które rozpocznie się o godzinie 16:00. Rozmowę w sali im. Jana Kreczmara poprowadzi Dorota Semenowicz.