Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

Artonik – plenerowe otwarcie Malta Festival Poznań 2016 / fot. Klaudyna Schubert
GaleriaArtonik – plenerowe otwarcie Malta Festival Poznań 2016 / fot. Klaudyna Schubert

W tym roku wśród partnerów Malty znalazł się Hotel Rzymski. Jest to 3-gwiazdkowy hotel zlokalizowany w samym centrum Poznania, tuż obok Placu Wolności, czyli samego serca Malta Festival Poznań, gdzie jak co roku stanie Generator Malta. Przez 10 festiwalowych dni będzie można tam odpocząć w zielonej strefie relaksu, przyprowadzić pociechy na przygotowany specjalnie dla nich program Wolno Dzieciom czy wziąć udział w jednym z plenerowych wydarzeń na Scenie Malta. W tym roku na placu Wolności m.in. koncert Jazz Band Młynarski-Masecki, koncert Pauliny Przybysz, spektakl Ginczanka. Żar-Ptak / Fire-Bird, inscenizowane czytanie dramatu Stefana Hertmansa Antygona w Molenbeek, a także spotkanie z kuratorami tegorocznego Idiomu Skok w wiarę: Grace Ellen Barkey, Janem Lauwersem i Maartenem Seghersem. 

Hotel Rzymski funkcjonuje w budynku, w którym w latach 1840–1910 istniał hotel de Rome, a po II wojnie światowej Hotel Poznański. Współcześnie mieści się w nim m.in. 87 pokoi dla 147 gości, dwie restauracje, sala konferencyjna, cocktail-bar i kantor wymiany walut.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Hotelu Rzymskiego: www.hotelrzymski.pl