Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

Już dzisiaj na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się prapremiera spektaklu Mesjasze (albo skoro nie zostało nam już nic do wierzenia, to czy wolno nam podważać coś, w co na nowo moglibyśmy uwierzyć?) – teatralna koprodukcja festiwalu Malta i Teatru Zagłębia w Sosnowcu inspirowana powieścią György’ego Spiró.

Reżyserką spektaklu jest Aneta Groszyńska, autorka m.in. Zapolska Superstar (czyli jak przegrywać, żeby wygrać) oraz Sienkiewicz Superstar (czyli zupełnie spóźniona anegdota biograficzna na chwalebną okazję stulecia odzyskania niepodległości). Autorami scenariusza są Jan Czapliński i Marcin Kącki, a tematem przedstawienia – polska dusza owładnięta ideą romantycznego męczeństwa.

„Dramat Mesjasze to oparty na literaturze współczesnej, analizach naukowych i przeżyciach samych autorów podróż na wariackiej karuzeli, w której nie ma się czego złapać, bileterzy uciekli, a silnik tej machiny rozpędza się w szaleńczej misji poszukiwania wolności. Ostrzegamy! Jedni z tej karuzeli spadną, innych wbije w fotel, nikogo nie pozostawi w senności” – podsumowują Aneta Groszyńska, Jan Czapliński i Marcin Kącki.

Spektakl odbędzie się o godzienie 19:00 w hali nr 1 Międzynarodowych Targów Poznańkich, wejście od ulicy Głogowskiej.