Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

Wczoraj rozpoczęliśmy cykl spotkań na placu Wolności, czyli Forum. Dzisiaj o godz. 15:00 w debacie Pobudka narodów (tak Wiktor Hugo nazwał wykłady Adama Mickiewicza w Collège de France) Michał Nogaś będzie rozmawiał z Adamem Michnikiem o tym, dlaczego mesjanizm stał się jednym z najbardziej kontrowersyjnych elementów polskiego dziedzictwa narodowego? Czy jest tylko wyrazem megalomanii narodowej? Czy można go wykorzystać i przekształcić tak, by budował polską nowoczesność? O godz. 17:00 w rozmowie Próba dialogu gośćmi Michała Nogasia będą z kolei Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta Andrzeja Dudy, Danuta Golec, psycholog, oraz Sebastian Duda, teolog z Centrum Myśli Jana Pawła II.

Wieczorem na maltańskeij scenie na placu Wolności znowu zabrzmi muzyka! O 21:30, dzięki zespołowi Romantic Fellas, cofniemy się do lat 80. i 90. – do magnetowidów, pierwszych gier wideo i Whitney Houston słuchanej na kasecie. Dzień zakończymy na wspólnej zabawie przy Silent Disco. Zagra dla nas uwielbiany przez widzów Malty NOS, czyli Michał Nogaś, Agnieszka Obszańska i Agnieszka Szydłowska.

Trzeci bezpieczny kraj to wystawa tureckiego fotoreportera Ahmeda Deeba. Zdjęcia, pochodzące z różnych kontynentów, przedstawiają skutki zaostrzenia reżimów granicznych, zamknięcia szlaku bałkańskiego i zawarcia porozumienia między Unią Europejską a Turcją. O 18:00 w lokalu przy ulicy Ratajczaka 39 odbędzie się wernisaż, a od 17 do 20 czerwca wystawę będzie można oglądać w godzinach 14:00–20:00. O sytuację uchodźców, przede wszystkim najmłodszych ofiar wojny w Syrii, zapytamy artystę dzień później na placu Wolności, podczas spotkania w ramach cyklu Human Mic.

Po wernisażu Trzeciego bezpiecznego kraj przejdziemy do Galerii Rodriguez, gdzie swoje prace zaprezentuje Vitalii Shupliak. Wystawa Dokument tożsamości poproszę jest złożona z przedmiotów i dokumentów potwierdzających naszą tożsamość. Stawia pytania o identyfikację oraz przynależność do wspólnoty. Wystawa będzie dostępna od 17 do 20 czerwca w godzinach 13:00–19:00, a 17 czerwca o 15:00 odbędzie się oprowadzanie kuratorskie.