Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

Galeria

Oto powstanie, jakiego nie znacie. Przemilczane, bagatelizowane, bez legend. Jego sylwetka nie istnieje w zbiorowej wyobraźni. Nie wspomina się o nim w patriotycznych orędziach. Nie uwieczniono go w wiekopomnym obrazie. Nie poświęcono mu narodowej epopei.

Oto rekonstrukcja, jakiej się nie spodziewacie. Polepiona z polskich sprzeczności i pragnień. Zaangażowana w historię i zdystansowana. Pełna dziejowych momentów i zapomnianych bohaterów. Wielkich słów i małych gestów. Śmiechu i wzruszeń.

Zapraszamy na spotkanie tajnej grupy anonimowych patriotów! „ZRYW” to spektakl przygotowany przez Teatr Usta Usta Republika. W grudniu odbędą się dwa spektakle: 15 grudnia o godzinie 19:00 i 16 grudnia o godzinie 18:00 w Republice Sztuki Tłusta Langusta (ul. Gwarna 11).

Jeśli chcesz sobie przypomnieć to wielkopolskie powstanie, odważnie dołącz do Zrywu!

Reżyseria: Wojciech Wiński / Scenariusz: Ewa Kaczmarek / Muzyka: Adam Brzozowski / Kostiumy: Idalia Mantas / Choreografia: Adrian Rzetelski / Występują: Ewa Kaczmarek, Marcin Głowiński, Mikołaj Podworny, Artur Śledzianowski, Przemysław Zbroszczyk

Spektakl powstał dzięki dofinansowaniu ze środków Urzędu Miasta Poznania oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach programu edukacyjnego Fundacji Malta „Szkoła widza”. Partnerem wydarzenia jest Estrada Poznańska.