Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

zdjęcie Neonu Tima Etchellsa – kuratora Malty 2015 / fot. Maciej Zakrzewski
Galeriazdjęcie Neonu Tima Etchellsa – kuratora Malty 2015 / fot. Maciej Zakrzewski

Przed nami druga aukcja Malta Festival Poznań 2018. O 21:00 na placu Wolności odbędą się licytacje na rzecz mieszkańców Kenii oraz festiwalu.

O 21:00, przed koncertem Needcompany, na placu Wolności będzie można wylicytować prace tegorocznych kuratorów festiwalu: porcelanową rzeźbę Grace Ellen Barkey i akwarelę Jana Lauwersa, a także zdjęcie neonu Tima Etchellsa (kuratora Malta Festival Poznań 2015) oraz podwójne zaproszenie na oratorium Shell Schock. A Requiem of War operę Nicholasa Lensa, libretto Nick Cave. Specjalny pokaz z udziałem Prezydenta Francji Emmanuela Macrona odbędzie się w Cité de la Musique w Paryżu 10–11 listopada 2018 roku z okazji zwieńczenia obchodów uroczystości I wojny światowej.

Do zdobycia będzie także płaszcz wykonany przez członkinie spółdzielni Ushirika, którą założyła artystka Alicja Wysocka w Nairobi w Kenii. Z Alicją Wyoscką mogliśmy spotkać się we wtorek 19.06 w ramach programu Generatora Malta. Pieniądze z licytacji zostaną przekazane na wynagrodzenie dla członkiń Ushiriki.

Zdjęcia przedmiotów do wylicytowania na aukcji znajdują się w galerii powyżej.