Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

Warsztaty z tworzenia wiszących ogrodów Kokedama / fot. Lidia Ostrowska
GaleriaWarsztaty z tworzenia wiszących ogrodów Kokedama / fot. Lidia Ostrowska

Aktywiści i aktywistki Akademii Miasta, twórcy projektu „Mozaika z pamięci”, zostali docenieni 2 Białymi Pyrami! Pyry tygodnia, to cotygodniowy plebiscyt poznańskiego wydania „Gazety Wyborczej” chwalący dobre, a ganiący złe działania w mieście. W uzasadnieniu wyróżnienia dla Akademii Miasta redakcja napisała:

„Dla uczestników Akademii Miasta za ratowanie tego, co nie zawsze jest przez współczesnych docenianie. Akademia Miasta to inicjatywa Fundacji Malta, dzięki której 19 kwietnia na Ratajach rozpoczął się projekt „Mozaika z pamięci”. Ma integrować mieszkańców wokół wspólnej historii i architektury osiedla, zwracać uwagę na to, co powoli znika. I przypominać, że dzięki pomysłom urbanistów z epoki PRL do dziś w mieszkaniach z wielkiej płyty żyje się wygodnie. Uczestnicy ratują m.in. fragmenty mozaiki ze ściany nieczynnego basenu, ożywiają pasaż handlowy i plac po nieistniejącej makiecie osiedla”.

Dziękujemy!

Zachęcamy do poczytania o projekcie „Mozaika z pamięci” oraz do odwiedzenia profilu na Facebooku. W najbliższym czasie na Osiedlu Piastowskim odbędą się:

– warsztaty z robienia naturalnych kosmetyków, 2.06 g. 11:00–14:00

– spotkania z mieszkańcami w „Miejscu wspólnym”, 2.06 g. 11:00–14:00

malowanie mapy sentymentalnej Osiedla Piastowsiego, 2.06 g. 15:00–19:00

– ziołowy spacer wzdłuż brzegu Warty, 3.06 g. 11:00–14:00

gry i zabawy w Puncie Animacji Pasażu, 4-5.06 g. 15:00–18:00