Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

fot. Klaudyna Schubert
Galeriafot. Klaudyna Schubert
  • Sztuczki Publiczne to cykl bezpłatnych, twórczych warsztatów miejskich. Poprzez zabawę ze sztuką uczestnicy będą badać swoje codzienne otoczenie, testować relacje z sąsiadami i przechodniami oraz interweniować w przestrzeń pomiędzy blokami. Wspólnie przyjrzymy się najciekawszym projektom artystycznym, które weszły do kanonu sztuki w przestrzeni publicznej i spróbujemy je zinterpretować oraz odtworzyć między blokami na os. Kopernika – będą to m.in. „Bródno 2000” Pawła Althamera, „Żywopłot” Izy Rutkowskiej czy „Biżuteria dla miasta” NeSpoon.

    Tegoroczna odsłona Sztuczek adresowana jest do dzieci w wieku 8-12 lat, mieszkających na Osiedlu Kopernika.

    Pierwsze spotkanie odbędzie się 8 października, w godzinach 16:30-18:30. Kolejnych pięć spotkań będzie odbywać się w poniedziałki, o tej samej porze. Zgłoszenia (imię i nazwisko, wiek dziecka, miejsce zamieszkania) prosimy wysyłać na adres: zapisy@malta-festival.pl. Liczba miejsc jest ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń). Udział w warsztatach jest bezpłatny.

    Warsztaty poprowadzą Zofia Małkowicz i Elżbieta Niewiadomska – artystki i animatorki, z wieloletnim doświadczeniem prowadzenia warsztatów twórczych dla dzieci w szkołach, instytucjach kultury i na festiwalach artystycznych. 

    Więcej informacji

    Sztuczki Publiczne to projekt realizowany przez Fundację Malta w ramach programu Szkoła Widza, przy wsparciu finansowym Miasta Poznania oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

  • ANIMATORKI:

    Zosia Małkowicz – ukończyła Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu na kierunku Edukacja Artystyczna ze specjalnościami: pedagogiczną oraz artystyczną – Rzeźba i Działania Przestrzenne. Jest również absolwentką kierunku Media Interaktywne i Widowiska na UAM, a obecnie doktorantką w Instytucie Socjologii UAM. Jej wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą to m.in. prowadzenie warsztatów twórczych: konstrukcyjnych, scenograficznych, ale też malarsko-performatywnych czy archeologiczno-hipertekstowych. Jest także współautorką interaktywnej instalacji dla dzieci „Dźwiękokształty”, zrealizowanej dla Festiwalu Sztuka Szuka Malucha. Pracuje z dziećmi, młodzieżą oraz studentami nad wielozmysłowym doświadczaniem otaczającej ich rzeczywistości. Eksploruje nietypowe techniki obcowania ze światem, aby rozruszać wyobraźnię i poznać nowe sposoby artystycznej ekspresji.

    Elżbieta Niewiadomska – absolwentka grafiki warsztatowej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, artystka, twórczyni, działaczka. Przez 2 lata zaangażowana w inicjatywę Dzielnico, obecnie Fundację Dzielnico m.in. ożywiającą Kiosk na poznańskich Jeżycach. Miejsce współtworzone z dziećmi i młodzieżą z okolicznych kamienic stało się przestrzenią dla spotkań, warsztatów, koncertów oraz innych działań artystyczno-społecznych. Od 2015 roku współtworzy i koordynuje program „Wolno Dzieciom” odbywający się w ramach Malta Festival Poznań, propagujący ideę partycypacji dzieci w życiu społecznym. W 2015 roku współtworzyła Strefę Dziecka w Centrum Amarant. Przez rok pracowała w SP 36 jako nauczycielka plastyki i opiekunka w świetlicy. Obecnie koordynatorka wolontariatu w Stowarzyszeniu Lepszy Świat. Jest twórczynią oraz współtwórczynią warsztatów realizowanych m.in. w ramach: inicjatywy Wyobraźnia Utrudnia Życie, programu Generator Malta, Festiwalu Animator, Festiwalu Wędrujące Ale Kino, Wystawy Word Press Photo, programu Lato w Teatrze.

    EKSPERTKA:

    Maja Brzozowska-Brywczyńska - socjolożka, tłumaczka, ekspertka ds. przestrzeni miejskiej dla dzieci. Adiunkt w Zakładzie Badań Kultury Wizualnej i Materialnej Instytutu Socjologii UAM. Od lat fascynuje się architekturą placów zabaw. Dlatego też w pracy naukowej i działalności społecznej zajęła się obserwacją i analizą różnorakich form obecności dzieci/dzieciństwa w przestrzeniach publicznych oraz dziecięcą partycypacją w ich projektowaniu. Współtworzy projekty artystyczne i społeczne, między innymi Wolno Dzieciom z Fundacją Malta czy Urban Design Wilda z Fundacją SPOT. Współpracuje również z Instytutem Małego Dziecka im. Astrid Lindgren. Przez kilka lat była członkinią zarządu Stowarzyszenia Edukacyjnego „Dobry Początek”.