Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

Galeria
  • Granie i doświadczanie muzyki automatycznie tworzy wspólnotę – chwilową, czasem trwającą przez pokolenia. Spontanicznie rodzi się struktura zadań, negocjowalnych stanowisk i emocji. Czy przestrzeń miejska może być zaprojektowana jako inkluzywny, muzyczny instrument? Na placu Wolności powstanie wielkoformatowa instalacja dźwiękowa – efekt mierzenia się z tym pytaniem, na które odpowiedzi szukali wspólnie młodzi kompozytorzy z Akademii Muzycznej w Poznaniu i projektantki ze School of Form.

    projekt: Volha Bandarenka, Mariia Pylypenko, Przemysław Degórski, Sebastian Dembski, Maksymilian Kamiński, Michał Janocha, Ada Łożyńska, Olena Paziuk, Magdalena Skoczylas, Jan Skorupa, Aleksandra Słyż
    opieka merytoryczna: Jola Starzak, Rafał Zapała

  • JAN SKORUPA – student Kompozycji elektroakustycznej na Poznańskiej Akademii muzycznej oraz Absolwent akustyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Twórca muzyki elektronicznej i elektroakustycznej oraz realizator live electronics. Aktualnie w swojej pracy wykorzystuje głównie materiał nagrany wśród instrumentów akustycznych, gdzie na drodze obróbki tworzy z nich niezależne kompozycje dźwiękowe. Swoje utwory wystawiał między innymi na 47. edycji festiwalu muzyki współczesnej „Poznańska Wiosna Muzyczna” oraz Sonus ex machina. Działacz w poznańskim „Kołorkingu Muzycznym”.

    MAKSYMILIAN KAMIŃSKI – student trzeciego roku Communication Design w School of Form. Zajmuje się grafiką generatywną i komponowaniem muzyki. W wolnych chwilach kolekcjonuje nieprodukowane już modele słuchawek.

    SEBASTIAN DEMBSKI – kompozytor, artysta dźwiękowy i akustyk architektoniczny. Jego aktywność twórcza składa się na utwory muzyki elektroakustycznej, instrumentalnej oraz obiekty dźwiękowe i instalacje. W muzyce interesuje go „manipulacja” czasem oraz poszukiwania nowych środków wyrazu umożliwiających krytyczne spojrzenie na rzeczywistość. Zajmuje się również wpływem technologii na bycie-w-świecie. Artysta rezydent Centrum Kultury Zamek w Poznaniu (2016) i Titanik gallery w Turku (FI) (2017). Jest studentem kompozycji elektroakustycznej w klasie dra hab. Rafała Zapały na Akademii Muzycznej w Poznaniu.

    ALEKSANDRA JOANNA SŁYŻ – kompozytorka, realizatorka dźwięku, autorka radiowych audycji dotyczacych szeroko pojętej muzyki wspołczesnej, współorganizatorka festiwali, autorka tekstów muzycznych. Laureatka konkursow kompozytorskich i festiwali audiowizualnych. W roku 2017 w ramach rezydencji artystycznej prowadziła badania dotyczace interdyscyplinarnego powiazania sztuk audiowizualnych, tańca i sztuki performensu w Krakowskim Centrum Choreograficznym. Również w tym roku w ramach pracy licencjackiej na kierunku reżyseria dźwięku wraz z Orkiestra Poznanskiej Akademii Muzycznej zrealizowała nagrania własnych utworow orkiestrowych. W roku 2018 ukończyła kompozycję w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. W tym roku rozpoczyna studia magisterskie na kierunku Kompozycja Elektroakustyczna w Royall College of Music w Sztokholmie (Szwecja). Profilem jej zainteresowań jest muzyka eksperymentalna, łącząca się z różnymi dziedzinami nauki i sztuki. Poszukiwanie zjawisk sound artowych, interdyscyplinarności, multimedialności przekazu oraz nowych form inicjacji dźwięku.

    MAGDALENA SKOCZYLAS – z wykształcenia perkusistka, obecnie studentka trzeciego roku studiów projektowych, asystentka w pracowni ceramicznej w School of Form. Perfekcjonistka. Od dziecka otoczona muzyką, swoją edukację zaczęła od fortepianu. Śpiewa, bo lubi. Studia magisterskie ukończyła w klasie perkusji, w tej dziedzinie realizuje się w różnego rodzaju składach orkiestrowych. Umiłowanie rzemiosła, ciągła analiza otoczenia i chęć tworzenia zaprowadziła ją do poznańskiej School of Form. Jako studentka Domestic Design już trzeci rok zgłębia tajniki projektowania. Ekspresyjna. W swoich pracach skupia się na taktylności, estetyce wykonania i symetrii, często odwołując się do elementów związanych z muzyką. 

    MICHAŁ JANOCHA – urodzony w 1990 roku w Łowiczu. Student i absolwent kierunków: kompozycja (klasa prof. Lidii Zielińskiej), dyrygentura symfoniczna (klasa prof. Marcina Sompolińskiego) oraz kompozycja elektroakustyczna (klasa prof. Lidii Zielińskiej) Akademii Muzycznej w Poznaniu. Wcześniej, student Politechniki Łódzkiej na kierunku Architektura i Urbanistyka. Jego kompozycje wykonywane były dotychczas w Hiszpanii, Węgrzech, Czechach, Słowacji oraz podczas koncertów towarzyszących znaczącym polskim festiwalom takim jak Warszawska Jesień czy Poznańska Wiosna Muzyczna. Współpracował z takimi zespołami jak: Filharmonia Poznańska, Filharmonia w Szczecinie, Filharmonia w Rybniku, Trans-for-Matha Ensemble, Orkiestra „SONUS", Orkiestra Akademii Muzycznej w Poznaniu, Orkiestra Musique Moderne czy Poznańska Orkiestra Symfoniczna. Dodatkowo miał okazję szkolić swoje umiejętności pod okiem takich dyrygentów i kompozytorów jak: Peter Eötvös, Andrea Szigetvári, Marco Stroppa, Karlheinz Essl, Vykintas Baltakas, Ajtony Csaba, Ramon Lazkano, Gyula Fekete, Chi Wang, Sőrés Zsolt, Helena Tulve, Leon Botstein, José Maria Florêncio.