Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

fot. Kamila Wolszczak
Galeriafot. Kamila Wolszczak
  • Na Naramowicach w latach 30. XX wieku powstało Osiedle Opieki Społecznej – wzorowy przykład budownictwa społecznego. Dziś osiedle zamieszkane jest w dużej części przez potomków mieszkańców, którzy wprowadzili się tam po jego wybudowaniu.

    Zapraszamy Was do odwiedzenia tego miejsca! W trakcie Nocy Muzeów w Poznaniu jeden z naramowickich pustostanów zostanie przekształcony w Mikromuzeum Pamięci Społecznej. Zaprezentowana w nim wystawa to efekt współpracy mieszkańców osiedla z rezydentami Generatora Malta – Kamilą Wolszczak i Marcinem Zalewskim.

    Mikromuzeum Opieki Społecznej to próba spojrzenia na przeszłe i obecne losy Osiedla Opieki Społecznej na Naramowicach. Konfrontacja z zaprezentowanymi na wystawie osobistymi przedmiotami mieszkańców ma na celu przywrócić poznańskiemu osiedlu miejsce w zbiorowej pamięci poznaniaków.

    Odwiedzenie wystawy, to także okazja do poznania mieszkańców, usłyszenia ich opowieści o ekspozycji i zobaczenia jeszcze zachowanych – oryginalnych elementów architektonicznych osiedla.

    Projekt Kamili Wolszczak i Marcina Zalewskiego „Dom Sarmacki” jest częścią projektu rezydencyjnego Generatora Malta „Architektura relacji”. Podczas Festiwal Malta 2018 odbędzie się finał rezydencji i zaprezentowane zostaną efekty współpracy artystów z mieszkańcami osiedla. Rezydencja rozpoczęła się w lutym i będzie trwać do czerwca.

    Wystawa powstała przy wsparciu Rada Osiedla Naramowice.

    Kuratorki: Joanna Pańczak, Agnieszka Różyńska, koordynator: Mateusz Nowacki