Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

Katarzyna Muranty-Sawicka
GaleriaKatarzyna Muranty-Sawicka
  • Już dawno wyparliśmy to, kim naprawdę jesteśmy. Powołaliśmy do istnienia zupełnie fałszywą opozycję między człowiekiem a zwierzęciem. To jakby pszczoła nie chciała być więcej owadem, a drzewo zabraniało innym nazywania go rośliną. Stawiamy się nie tylko obok innych zwierząt, lecz także – a może przede wszystkim – ponad nimi. Tworzymy fabryki mięsa, nie dostrzegając w zwierzętach żywych istot. Dajemy sobie prawo do zabijania ich dla czystej przyjemności. Mało tego, również w ramach własnego gatunku dokonujemy podziałów na tych, których traktujemy „po ludzku”, i na tych, którzy są „zezwierzęceni”.

    W spektaklu przyjrzymy się opisom, obrazom i językowi, którego człowiek używa, gdy odnosi się do kontroli oraz zabijania ludzi i zwierząt. Słownik myśliwych, aktywistów praw ludzi i zwierząt skonfrontujemy z językiem świata komercji i polityki. Wywiady i autorskie materiały dokumentalne z polowań, rzeźni i transportów zwierząt staną się inspiracją dla działania scenicznego.

    Przedstawienie jest realizowane w ramach współpracy Sceny Roboczej, Strefy WolnoSłowej i Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera w Warszawie.

  • STREFA WOLNOSŁOWA

    Powstała z inicjatywy osób zajmujących się teatrem, literaturą, fotografią, działaniami animacyjnymi, inicjatywami kulturalnymi, edukacyjnymi i artystycznymi, pisaniem o teatrze, filmie, podróżach. Naszym celem jest organizacja wydarzeń nastawionych na dialog międzykulturowy i międzypokoleniowy. Interesują nas inicjatywy na granicy sztuki i interwencji społecznej, poruszające aktualne problemy w Polsce, Europie i na świecie, działania artystyczne angażujące osoby z różnych grup społecznych, umożliwiające spotkanie przez sztukę, promujące czynną postawę wobec rzeczywistości społecznej. Dzięki międzynarodowym interdyscyplinarnym projektom artystycznym i inicjatywom angażującym uchodźców i imigrantów mieszkających na terytorium Polski działamy na rzecz dialogu międzykulturowego, integracji europejskiej i praw człowieka.

  • Reżyseria: Alicja Borkowska
    Tekst: Przemysław Pilarski
    Występują: Cristina Ferreira, Hacen Sahraoui
    Choreografia: Łukasz Wójcicki
    Wizualizacje: Adrien Cognac
    Scenografia: Piotr Szczygielski
    Grafika: Katarzyna Muranty-Sawicka

    Premiera: 15 VI 2018
    Produkcja: Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA